Uplynulý týždeň priniesol v ekonomike a podnikaní na Slovensku viaceré zaujímavé diskusie. Ich zhrnutie prináša #najlepsiuctovnik

Do pozornosti dávame aj aplikáciu, ktorú bezplatne spustila Finančná správa – Daňový kalendár, ktorý podnikateľom pripomína termíny

 

Termín dokedy môže zamestnanec požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane z príjmu FO a kedy sa mu to oplatí (#rocnezuctovanie)

 

Rocne zuctovanie dane z prijmu

Zamestnanec, ktorý nemá iné zdaniteľné príjmy môže požiadať zamestnávateľa do pondelka 16.02.2015 o to, aby za neho vykonal ročné zúčtovanie dane. Toto právo má vždy. Pre zamestnancov s nízkym príjmom môže vzniknúť po odrátaní odpočítateľných položiek aj daňový preplatok, ktorý im daňový úrad vráti.

 

Ak si aj musíte daňové priznanie podať, vždy platí, že pokiaľ ho spracujete dopredu, tak počas stránkových dní, Vám ho na Vašom daňovom úrade skontrolujú. V každom prípade je vhodné ho spracovať ešte vo februári a využiť niektorý z prvých termínov, keď daňové úrady začnú prijímať daňové priznania. Vtedy Vám budú mať čas pomôcť, lebo väčšina subjektov si podanie daňového priznania necháva na posednú chvíľu.

 

V každom prípade platí, že hranicou pre to, aby fyzická osoba nemusela podať daňové priznanie je 1901,67 EUR, ale aj v tomto prípade platí môže byť jeho podanie pre Vás výhodné, lebo so započítaním minima a odpočítateľných položiek Vám môže vyjsť preplatok a v takom prípade daňový úrad peniaze vráti.

 

V tomto týždni sa tejto problematike venovalo viacero internetových médií a nasledujúce dva poskytnú doplňujúce informácie:

Kedy sa oplatí podať daňové priznanie fyzickej osoby za rok 2014http://www.podnikajte.sk/dane-a-uctovnictvo/c/1904/category/dan-z-prijmov/article/kedy-sa-oplati-danove-2014.xhtml )

O ročné zúčtovanie dane je potrebné požiadať do 16. februára ( http://www.podnikam.webnoviny.sk/uctovnictvo/zamestnanci-mzdy/rocne-zuctovanie-dane-potrebne-poziadat-februara-tlacivo/37969 )

Kompletný zoznam článkov na FB stránke Najlepsiuctovnik.sk ( http://bit.ly/najlepsiuctovnik )

 

Diskusia o tom, či sa oplatí pre slovenskú firme prejsť daňovo podnikať do Českej republiky (#danovaoptimalizacia)

 

Oplati sa podnikat v CR?

Daňová a účtovná legislatíva sa v mnohých európskych krajinách komplikuje. Nakoľko vlády nevedia alebo nechcú šetriť, zamerali sa na optimalizáciu príjmov štátneho rozpočtu.

A to je najjednoduchšie tak, že skomplikujú daňovú a účtovnú legislatívu a zavedú obmedzenia pre podnikateľov.

To však samozrejme nestačí, potrebné je súčasne posilniť kontrolné zložky a domôcť sa zmien v oblasti uplatňovaní daňových nákladov v praxi.

Takáto prax má aj svoje negatíva. Nie všetky krajiny majú tendenciu zamerať sa na zvyšovanie príjmovej zložky štátneho rozpočtu, niektoré krajiny sa zameriavajú na podporu podnikania, ktorá sa prenáša do zvýšených príjmov bez potreby represívnych opatrení. Takéto krajiny logicky lákajú aj podnikateľov z okolitých krajín.

Pre Slovákov je takouto krajinou Česká republika, ktorá má niekoľko výhod:

  • Slovenčina je na základe medzinárodnej zmluvy úradne akceptovaný jazyk a preto Vám nevzniknú dodatočné náklady
  • Doteraz som sa stretol jedine s colným úradom v ČR, ktorý slovenčinu neakceptoval (samozrejme, že porušil zákon, ale niekedy je jednoduchšie sa prispôsobiť, keďže v prípade češtiny to je naozaj jednoduché)
  • Krajina je blízko a všetky úradné a bankové náležitosti vybaví Slovák napr. v Brne rýchlo do jedného dňa
  • Český Czechpoint, ktorý je určený pre komunikáciu s podnikateľmi a ľuďmi je pomerne ústretová a rýchla inštitúcia, kde som doteraz nezaznamenal problém a zdržanie vo vybavovaní
  • Účtovanie českej s.r.o. zvládne aj lepší slovenský účtovník (nevýhodou je potreba doštudovania legislatívy, čo zas nie je také zložité)
  • Na komunikáciu s úradmi sa používa česká obdoba zaručeného elektronického podpisu, ktorý pre firmy znamená právo a súčasne aj povinnosť komunikovať cez Dátovú schránku (http://mojedatovaschranka.cz/), ktorá je bezplatná a obsahuje aj bezplatnú emailovú notifikáciu

Nakoľko väčšina podnikateľov má na Slovensku rozbehnutý biznis a majú aj goodwill alebo inak povedaná vybudované povedomie o značke a niektorí majú aj ochrannú známku, dlhoročné zmluvy, tak nie je úplne jednoduchý prechod z podnikania zo SR na podnikanie do ČR.

V zásade by som nikomu neodporúčal úplne zatvorenie slovenskej firmy, aj keď tá stojí každý rok minimálne 980 EUR na daňovej licencii.

Na druhej strane, legislatíva v jednotlivých krajinách sa mení a ani súčasná vláda tu nebude navždy a preto je zachovanie právnickej osoby aj za cenu daňovej licencie dôležitým aspektom.

Ďalším aspektom je zachovanie niektorých dlhoročných zmlúv, ktoré sa prolongujú a ak by sa otvorili, mohla by sa druhá strana zamyslieť, či si neurobí tender na dodávateľa. Niektoré zmluvy nebudete vedieť preniesť jednoducho do ČR, ale závisí to od vzťahu s dodávateľmi a je to individuálne.

Rovnako je zložité prehlásenie zamestnancov, ktorí vykonávajú prácu v SR na zamestnávateľa z ČR, ktorý si v SR zriadi pre tento účel prevádzkareň. To už je lepšie ponechať si pôvodnú firmu a preniesť do novej firmy len to, čo je jednoducho prenositeľné.

Zároveň je potrebné ošetriť vzťahy blízkych a prepojených osôb medzi hranicami a preto je potrebné zvážiť, kto kde a ako otvorene figuruje a kto je kde v orgánoch spoločností, resp. ako je viditeľná sieť vzťahov a prepojení navonok.

Všeličo je možné riešiť, ale každé riešenie niečo stojí a preto si bezrizikový model môže dovoliť len firma s väčším obratom a ziskom (pod väčšín nemyslím extrémne veľký, ale bežná mikro účtovná jednotka tieto náklady neunesie).

Samozrejme riešenie je spojenie síl v rámci networku ľudí, s ktorými už teraz spolupracujete a dohodnutie spoločného modelu, v ktorom sa rozdelia nie len náklady, ale aj minimalizuje personálne prepojenie.

Každé riešenie je individuálne a vždy sa dá pomôcť.

Ale také niečo nie je možné popísať, o tom sa dá len porozprávať… a hlavne vymyslieť model na unikátnu situáciu každého subjektu osobitne.

 

Zdražilo sa „zamestnávanie“ na živnosť a prišiel šok vo forme blížiaceho sa obmedzenia agentúrneho zamestnávania (#odvodyzivnostnikov)

 

Zamestnavanie cez zivnost

Od januára sa opäť zvyšujú odvody a ak bol niekto zamestnávaný cez živnosť a bolo to nástrojom optimalizácie nákladov, potom sa takéto zamestnávanie cez živnosť od januára predražuje.

Zvyšujú sa minimálne odvody na zdravotné a sociálne:

  • Minimálny odvod do zdravotnej poisťovne: 57,68 Eur
  • Minimálny odvod do sociálnej poisťovne: 136,57 Eur
    (alebo 144,81 Eur, s dobrovoľným poistením v nezamestnanosti).

Rovnako sa upravili odvody a dane pre študentov od roku 2015

 

Odvody študentov po novom ( http://www.podnikajte.sk/dane-a-uctovnictvo/c/1900/category/socialne-a-zdravotne-odvody/article/odvody-dane-studentov-2015.xhtml )

Daňové veličiny 2015 ( http://www.etrend.sk/financie/najdolezitejsie-danove-cisla-ktore-budete-potrebovat.html?utm_source=etrend&utm_medium=hp&utm_campaign=top3 )

Poďakovanie za obrázky:
Image courtesy of Vlado, nuttakit, Stuart Miles at FreeDigitalPhotos.net